Läs senare

Om oss

Alfa är en tidning för lärare i svenska, språk och samhällsorienterande ämnen.

Redaktion

Kontakt

  • Adress
    Alfa, Box 12239, 102 26 Stockholm
    Besöksadress: Segelbåtsvägen 15 Stora Essingen
    Telefon: 0770-330303
    E-post: alfa@lararforbundet.se
  • Annonsering och bilagor
    ConMedia Konsult AB
    Telefon: 08-601 25 20
    E-post: info@conmedia.se
  • Prenumeration och adressändring
    Medlemmar vänder sig till regionkontoret för att ändra adress. Telefon: 0770-33 03 03
    Icke medlemmar kontaktar:
    Lärartidningar Produktion AB
    Telefon: 08-737 66 80
    E-post: prenumeration@larartidningar.se

Helena Reistad, chefredaktör och ansvarig utgivare
Telefon: 08-737 66 61
E-post: helena.reistad@lararforbundet.se

Karin Södergren, redaktionssekreterare
Telefon: 08-737 67 29
E-post: karin.sodergren@lararforbundet.se

Niklas Arevik, reporter/webbredaktör
Telefon: 08-737 67 81
E-post: niklas.arevik@lararforbundet.se

Karin Björkman, reporter
Telefon: 08-737 65 48
E-post: karin.bjorkman@lararforbundet.se

Ingvar Lagerlöf, reporter
Telefon: 08-737 65 36
E-post: ingvar.lagerlof@lararforbundet.se

Marianne Nordenlöw, reporter
Telefon: 08-737 67 34
E-post: marianne.nordenlow@lararforbundet.se

Mimmi Palm, reporter
Telefon: 08-737 65 02
E-post: mimmi.palm@lararforbundet.se

Marianne Liljenberg, layout
Telefon: 08-737 66 08
E-post: marianne.liljenberg@lararforbundet.se

ur Lärarförbundets Magasin